Domov / Novinky / Roztok na kontaktné šošovky
Kategórie
Články
  Najlacnejšie kontaktné šošovky

  Sme najlacnejšie kontaktné šošovky a to nie je jediný dôvod na nákup smiley

   

   

  - Porovnajte si nás yes

   

  - Ponúkame zľavové akcie yes

   

  - Doprava zadarmo na vybrané produkty yes

   

  - Darček ku každej objednávke yes

   

  - Rýchle odoslanie yes

   

  - Originál produkty od dodávateľov v EU yes

  Novinky

  Roztok na kontaktné šošovky

  Roztok na kontaktné šošovky - Najlacnejšie Kontakné Šošovky    Roztok na kontaktné šošovky je veľmi dôležitou súčasťou nosenia kontaktných šošoviek. Vďaka nemu šošovky zostávajú nielen vlhké a pohodlné, ale hlavne bez baktérií, iných mikroorganizmov a s čo najnižším množstvom usadenín na povrchu kontaktných šošoviek.

  Roztok na kontaktné šošovky je veľmi dôležitou súčasťou nosenia kontaktných šošoviek. Vďaka nemu šošovky zostávajú nielen vlhké a pohodlné, ale hlavne bez baktérií, iných mikroorganizmov a s čo najnižším množstvom usadenín na povrchu kontaktných šošoviek.

  Nižšie sú opísané situácie, ktorých by ste sa mali vyvarovať, aby roztok nestratil svoje dezinfekčné a čistiace schopnosti a slúžil Vám v starostlivosti o vaše kontaktné šošovky tak, aby nosenie kontaktných šošoviek bolo pre Vás maximálne bezpečné, pohodlné a kontaktné šošovky vydržali čo najdlhšie nositeľné bez komplikácií.

  Správne odstraňovanie usadenín z kontaktnej šošovky

  Roztok na kontaktné šošovky je veľmi potrebný aj pre odstránenie usadenín na povrchu šošovky zo slzného filmu a z okolitého prostredia.

  Ešte nedávno mali niektoré roztoky označenie za názvom: dodatok "no rub", čo je označenie pre roztok bez nutnosti šúchania šošovky pred uložením do roztoku. Dnes už ale prevažná väčšina výrobcov od tejto praktiky upúšťa, pretože šúchanie šošovky veľkou mierou napomáha k odstráneniu usadenín.

  Rovnako tak je nesmierne dôležité šošovku po vybratí z roztoku dokonale opláchnuť čerstvým roztokom a zmyť z nej pozostatky všetkých nečistôt z použitého roztoku, a tiež vypláchnuť púzdro čerstvým roztokom. Vysoké množstvo usadenín je často pôvodcom zápalových ochorení očí.

  Gigantopapilární konjunktivitída
  Nesprávnym čistením alebo prenášaním kontaktných šošoviek vznikajú na povrchu šošoviek nánosy usadenín, ktoré pri dlhodobom usadení prvotne dráždi spojivku oka mechanicky, potom oko začne na usadeniny biologického pôvodu reagovať aj alergicky a tým začína vysoká neznášanlivosť kontaktných šošoviek nositeľom.

  Aký roztok si vybrať

  Aký roztok je pre mňa ten najlepší, je jedna z najčastejších otázok nositeľov kontaktných šošoviek. Vždy odporúčame používať ten, ktorý máte vyskúšaný a ste s ním spokojní, pretože väčšina viacúčelových roztokov je vhodná ku všetkým mäkkým kontaktným šošovkám.

  Rozhodujúca je znášanlivosť nositeľa na zložky roztokov. Zloženie roztokov sa mení v závislosti na množstve dezinfekčných látok s antimikrobiálnymi účinkami a na množstvo konzervačných látok. Čím je ich viac, tým je roztok v čistenie účinnejšie, ale na druhú stranu menej šetrný k oku, a naopak. Pre citlivejšie nositeľa sa teda vždy odporúča roztok s nižším obsahom týchto látok, najlepšie úplne bez konzervantov, pre nositeľa s vyššou náchylnosťou na usadeniny zas roztok agresívnejší.

  Mnoho odborníkov odporúča rôzne značky roztokov pravidelne striedať. Tu ale opäť nastáva otázka, či Vám iný roztok bude vyhovovať rovnako alebo lepšie, než existujúce. Pred zmenou roztoku ho teda najskôr radšej vyskúšajte skúšobným balením u svojho očného odborníka a pred jeho používaním starostlivo prečítajte príbalový leták, pretože doba uloženia šošoviek v roztoku alebo doba spotreby roztoku sa môže líšiť.

  Chcete byť informovaný o zaujímavostiach zo sveta kontaktných šošoviek? Kliknite sem na odber noviniek.