Domov / Novinky / Päť rád pre starostlivosť o kontaktné šošovky
Kategórie
Články
  Najlacnejšie kontaktné šošovky

  Sme najlacnejšie kontaktné šošovky a to nie je jediný dôvod na nákup smiley

   

   

  - Porovnajte si nás yes

   

  - Ponúkame zľavové akcie yes

   

  - Doprava zadarmo na vybrané produkty yes

   

  - Darček ku každej objednávke yes

   

  - Rýchle odoslanie yes

   

  - Originál produkty od dodávateľov v EU yes

  Novinky

  Päť rád pre starostlivosť o kontaktné šošovky

  Päť rád pre starostlivosť o kontaktné šošovky - Najlacnejšie Kontakné Šošovky    Pri vysokých letných teplotách v letných mesiacoch a vo viacerých klimatizovaných miestnostiach sa častejšie stáva, že šošovku v oku cítime, ľahko škriabe alebo je nepohodlná.

  Kvapkajte a zvlhčujte

  Pri vysokých letných teplotách v letných mesiacoch a vo viacerých klimatizovaných miestnostiach sa častejšie stáva, že šošovku v oku cítime, ľahko škriabe alebo je nepohodlná. K nepríjemným pocitom môžu tiež prispievať vyššia prašnosť v slnkom vyprahnutej krajine alebo ostré slnečné lúče, ktoré dokážu oči značne podráždiť. Pre úľavu očiam od všetkých týchto komplikácií určite odporúčame používatoční kvapky, slzy vhodné ku kvapkanie priamo na kontaktné šošovky, najlepšie bez konzervačných látok. Kvapky pomôžu obnoviť slzný film, dodajú očiam i šošovkám vlhkosť a uľaví nielen od suchosti, ale aj od únavy a podráždenie.

  Dodržujte hygienu

  Hygienou sa samozrejme myslí nielen pravidelné čistenie kontaktných šošoviek, ale aj dodržiavanie starostlivého umývanie rúk pred každou manipuláciou s šošovkou. Na ruky sa nám každodenne zachytávajú baktérie a nečistoty, ktorými by sme mohli kontaktné šošovky kontaminovať a zamaskovať si tak na nepríjemné komplikácie, zvlášť potom v horúčave či v exotických krajinách, kde býva hygiena často horšie. Ideálne je používať tzv.dezinfekční roztok na ruky, ktorého stačí kvapka pre zničenie 99% baktérií z dlaní.

  Čistite šošovky o sto šesť

  Vo vyšších letných teplotách sa vplyvom horúčavy zrýchľuje aj fungovanie nášho tela - metabolizmus. Z tohto dôvodu sa na kontaktných šošovkách rýchlejšie hromadia usadeniny a nečistoty ako odpad oka a šošovka začína byť menej pohodlná, znižuje sa jej kvalita. Preto večer nezabudnite na nevyhnutné šúchanie šošoviek (mechanické odstránenie nečistôt) a používajte kvalitné čistiaci roztok, najlepšie peroxidový. Ten je skvelým riešením aj v ochrane pred baktériami z možnej kontaminácie z vody.

  Nechajte ich v chlade

  Kvapky na šošovky aj roztoky by mali zostať v teplotách blížiacich sa v hornej hranici tým izbovým, teda okolo +23 stupňov, kvapky si teda so sebou určite neberte v taške von do 30 stupňového horúčavy - kvapky aj roztoky vystavené nadmerným teplotám strácajú svoje účinky. Kvapky by teda po ich znehodnoteniu neprinášali očakávanú úľavu a roztoky by nemali správne dezinfekčné účinky.

  Kúpte si jednodňové šošovky

  Všetky 4 predchádzajúce tipy vás nemusí zaujímať, ak budete v letných mesiacoch nosiť denné šošovky Tie zaručujú každý deň čerstvý pár, nepotrebujete k nim roztoky, a ak nemáte problémy so suchosťou očí, tak často ani kvapky, znečistené denné šošovky večer proste jednoducho vyhodíte do koša . Jednodňové šošovky je ale ako každé iné pred ich nosením treba vyskúšať u očného špecialistu.

  Chcete byť informovaný o zaujímavostiach zo sveta kontaktných šošoviek? Kliknite sem na odber noviniek.