Domov / Novinky / Ako si správne aplikovať kontaktné šošovky? 
Kategórie
Výrobcovia
Informácie
  Voliteľný boxík #1

  Sme najlacnejšie kontaktné šošovky a to nie je jediný dôvod na nákup smiley

   

   

  - Porovnajte si nás yes

   

  - Ponúkame zľavové akcie yes

   

  - Doprava zadarmo na vybrané produkty yes

   

  - Darček ku každej objednávke yes

   

  - Rýchle odoslanie yes

   

  - Originál produkty od dodávateľov v EU yes

  Ako si správne aplikovať kontaktné šošovky? 

  Ako si správne aplikovať kontaktné šošovky?     Na úvod by sme Vás radi upozornili, že inštrukcie k aplikácii kontaktných šošoviek je potrebné získať pri kvalifikovanom zaškolení u očného optika alebo u očného špecialistu priamo v očnej ambulancii. Informácie, ktoré nájdete nižšie slúžia len ako “zopakovanie si krokov pri aplikácii kontaktných šošoviek”. 

  Ako si správne aplikovať kontaktné šošovky? 

  časť 1.

  Na úvod by sme Vás radi upozornili, že inštrukcie k aplikácii kontaktných šošoviek je potrebné získať pri kvalifikovanom zaškolení u očného optika alebo u očného špecialistu priamo v očnej ambulancii. Informácie, ktoré nájdete nižšie slúžia len ako “zopakovanie si krokov pri aplikácii kontaktných šošoviek”. 

  Vkladanie a vyberanie kontaktných šošoviek. 

  Pri prvej aplikácii kontaktných šošoviek je dobré si skúšať vložiť a vybrať šošovky nad tmavou čistou papierovou utierkou rozloženou na pulte, stolíku. Ak šošovka spadne, ľahko ju uvidíte proti tmavej farbe utierky a utierka môže chrániť šošovku pred nečistotami alebo slzami. 

  Možno budete musieť najskôr použiť zrkadlo, ale akonáhle sa naučíte vkladať si šošovky pred zrkadlom, pokúste sa praktizovať vloženie a vybratie šošoviek aj bez zrkadla. Dôvodom na to, aby ste sa to naučili je, že nemusíte mať vždy vaše zrkadlo k dispozícii.

  Základným pravidlom sú dokonale čisté ( ideálne dezinfikované ) ruky. Po dôkladnom umytí rúk mydlom si ich vysušíme čistou utierkou, ktorá "nepúšťa" vlákna, alebo použijeme jednorázové papierové utierky.